İçerik Pazarlaması Nedir? [SUNUM]

İçerik Pazarlaması Nedir?

Kabul etmek gerekir ki

içerik pazarlaması

kavramı, pazarlama ve özellikle dijital pazarlama dünyası için çok yeni ve sınırlarını çizmek çok kolay değil. Anlam bilime takılmamız çok normal ki ben de sıklıkla takılıyorum.

İçerik pazarlaması; tanımı, anlamı ve en önemlisi işleviyle sosyal medya yönetimi ve pazarlaması,

inbound marketing, ürün yerleştirme

 ve native advertising kavramlarıyla karıştırılıyor. İtiraf etmeliyim ki bazen ben de karıştırıyorum. Çünkü hakikaten çok geçişken ya da birbirleriyle bağlantılı/yardımcı konular. Örneklemek gerekirse yarattığınız içeriği dağıtmak için sosyal medya hesaplarını kullanırken sosyal medya yönetiminden, içeriğin reklamını yapmak için sosyal medya pazarlamasından yararlanıyoruz. Genel olarak içerik pazarlaması nedir, neden yapılır ve temel tanımı üzerine kısa bir sunum hazırladım.

 

Yazar Hakkında

Sercan Çalbak: Geleneksel medyadan, yeni medyaya geçisin emekçilerinden. Dijital içerik ve içerik pazarlama konusunda uzun süredir çalışıyor. Bahçeşehir Üniversitesi'nde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Yeni Medya, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve İçerik Pazarlaması üzerine dersler veriyor. Türkiye'de faaliyet gösteren pek çok şirkete içerik pazarlaması ve yeni medya konusunda eğitim ve danışmanlık yapıyor.

0 Yorum Yapılmış

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: