Facebook Fotoğraf Boyutları [İNFOGRAFİK]

1 Nisan 2016 Infografik, Sosyal Medya 0

facebook-reklam-gorsel-boyutlariGörselin insanın etkilenme ve karar alma süreçlerine etkisi tartışmasız. Özellikle mobil cihazlarda daha yaygın olarak kullanılan sosyal medyada görsel kullanımının önemi uzun uzun izah etmeye pek gerek yok. Küçük bir istatistik bilgisi sanırım meseleyi daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır. Dünyanın en ünlü Lead ajanslarından Wishpond’un yaptığı araştırmaya göre fotoğraflı Facebook postları, fotoğrafsız postlara göre %120 daha etkili.

Fan sayfamız üzerinden postların görsel boyutlarının yanlış olmasının iletişiminize ve etkileşiminizin verimsizleştirmesi bir yana, Facebook’ta reklam harcamaları da yapıyorsunuz. Reklam görsel boyutlarınızın da yanlış olması bir nevi paranızın boşa gitmesi anlamına geliyor.

Facebook’un Canvas gibi yeni reklam modelleri ve video reklamlarındaki görseller de dahil bugün itibarı ile Facebook‘taki tüm pazarlama alanlarında kullanmanız gereken fotoğraf boyutları harika bir infografikle anlatılmış. İşte 2016’da mobil ve tüm cihazlara uyumlu Facebook post, kapak fotoğrafı ve reklamlarda kullanılması gereken görsellerin boyutları.

facebook-imaj-boyutları

Yazar Hakkında

Sercan Çalbak: Geleneksel medyadan, yeni medyaya geçisin emekçilerinden. Dijital içerik ve içerik pazarlama konusunda uzun süredir çalışıyor. Bahçeşehir Üniversitesi'nde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Yeni Medya, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve İçerik Pazarlaması üzerine dersler veriyor. Türkiye'de faaliyet gösteren pek çok şirkete içerik pazarlaması ve yeni medya konusunda eğitim ve danışmanlık yapıyor.

0 Yorum Yapılmış

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: