Dünyanın En İyi 25 İçerik Pazarlaması Aracı [İNFOGRAFİK]

içerik-pazarlamasi-uygulamalariİnfografikleri herkes sever. Açıkçası ben de çok severim. Bazen lüzumsuz ya da sırf yapılmış olsun diye yapılan infografikler görsem de anlatılmak isteneni görsel olarak anlatması açısından keyifli oluyor. Üstelik SEO ve marka bağlılığı yaratması açısından çok da faydalılar.

İçerik pazarlaması üzerine de sayısız infografik inceledim. Tabii büyük çoğunluğu içerik pazarlamasının ne kadar yararlı olduğunu anlatan istatistikler üzerineydi. Ancak aşağıda paylaştığım infografik gibi bana yardımcı olan bir infografikle henüz karşılaşmamıştım.

Bu içerik pazarlaması infografiği, bu alanda çalışırken size yardımcı olabilecek en iyi 25 uygulama ya da servisi kapsıyor. İçerik yaratılması, içerik üretilmesi, içerik üretecek yazar bulunması, yaratılan içeriğin dağıtılması, içeriğin analiz araçları gibi konularda servis veren dünyanın en iyi yardımcıları anlatılmış. Her yardımcının tam olarak ne işe yaradığı ya da neyi çözdüğü anlatılırken, hangi markalar tarafından kullanıldığı ve ücretlendirme sistemi hakkında bilgiler vermiş. Tabii bütün servis ve uygulamaların web adresleri de var. İlginizi çeken her birine girip, inceleyelip, servis ya da hizmet satın alabilir ya da uygulamaları inceleyip, kendi projeleriniz için esinlenebilirsiniz.

Bu arada bu servislerin neredeyse tamamının içerik pazarlaması üzerine harika eğitici blogları var. Eğer İngilizceniz var ise hepsinden yararlanmanız ve bilgiler edinmeniz mümkün.

İçerik Pazarlaması Araçları İnfografik

Yazar Hakkında

Sercan Çalbak: Geleneksel medyadan, yeni medyaya geçisin emekçilerinden. Dijital içerik ve içerik pazarlama konusunda uzun süredir çalışıyor. Bahçeşehir Üniversitesi'nde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Yeni Medya, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve İçerik Pazarlaması üzerine dersler veriyor. Türkiye'de faaliyet gösteren pek çok şirkete içerik pazarlaması ve yeni medya konusunda eğitim ve danışmanlık yapıyor.

0 Yorum Yapılmış

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: