Daha Etkili İçerik Üretmenin 15 Yolu [İNFOGRAFİK]

daha-iyi-icerik-uretmenin-yollariİçerik pazarlaması ve içerik üretimiyle ilgilenenlerin en önemli problemlerinden biri de rekabet. Kabul edelim ki sadece siz değil, sizin rakipleriniz de sizin gibi içerik pazarlamasının öneminin farkında. Rakipleriniz de anahtar kelime, sosyal medya analizi yapıyor. Kullanıcılarının hoşlanacağı içeriklerin neler olabileceği üzerine siz nasıl kafa yoruyosanız, onlar da boş durmuyor. Peki rekabet ederken, ince ayrıntılara ne kadar dikkat ediyorsunuz? Rekabetin bu kadar sıkı olduğu bir ortamda, büyük ihtimalle sizin ihmal ettiğiniz detaylar sizin farkınızı ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz günlerde içerik yaratırken dikkat etmemiz gerekenler üzerine her zaman işinize yarayabilecek harika bir infografik keşfettim. Aşağıda detaylarını görebileceğiniz infografiği kaydetmenizi ve içerik üretirken her zaman bu ayrıntılara dikkat etmenizi öneririm.

Benim en çok hoşuma giden ipuçları ise şunlar:

  • Okunması kolay içerikler üretin.
  • Kullandığınız görsellerin profesyonelce olmasına dikkat edin. Gelişigüzel imajlar kullanmayın.
  • Kolay okunmasıyla kısa olmasını karıştırmayın. Mümkün mertebe uzun ve detaylı şekilde anlatmak istediklerinizi anlatın.
  • Sizden repütasyonu yüksek sitelere link vermekten çekinmeyin. Bu sizin itibarınızı arttırır.
  • Rakiplerinizin üretmediği sunum, infografik, video vb tiplerde de içerik üretin.

10-kat-daha-iyi-icerik-uretmenin-yollari

 

 

Yazar Hakkında

Sercan Çalbak: Geleneksel medyadan, yeni medyaya geçisin emekçilerinden. Dijital içerik ve içerik pazarlama konusunda uzun süredir çalışıyor. Bahçeşehir Üniversitesi'nde lisans ve yüksek lisans öğrencilerine Yeni Medya, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve İçerik Pazarlaması üzerine dersler veriyor. Türkiye'de faaliyet gösteren pek çok şirkete içerik pazarlaması ve yeni medya konusunda eğitim ve danışmanlık yapıyor.

0 Yorum Yapılmış

Bir cevap yazın

%d blogcu bunu beğendi: